פרשנס המגזין

שאלות נפוצות בתחום יבוא רכב אישי
יבוא אישי

יבוא רכב אישי הוא תהליך שיכול להיות מסובך ולכלול הרבה מאד תהליכים פנימיים, התלבטויות ובדיקות נדרשות. ריכזנו עבורכם כמה שאלות נפוצות בתחום יבוא הרכב האישי.

מי רשאי לייבא רכב באופן אישי?

בעבר תהליך ייבוא של רכב אישי היה שמור בעיקר לעולים חדשים או תושבים חוזרים שרצו להביא איתם לישראל את כלי הרכב בהם השתמשו בחו"ל. בנוסף, אנשים שרצו ליבא ארצה רכבי אספנות כחובבי הז'אנר, קיבלו גם הם אישורים ממשרד התחבורה. לפי החלטת משרד התחבורה בשנת 2012, ניתן כיום לייבא רכב באופן אישי שלא באמצעות יבואן רכב. התהליך הזה מתאים רק למי שרוצה לעשות שימוש אישי ברכב לצרכיו שלו ולא לשימוש מסחרי, עסקי או כהשקעה כלכלית. ייבוא רכב באופן אישי מתאים לתושבי ישראל שמחזיקים ברישיון נהיגה התקף לסוג הרכב אותו הם רוצים לייבא ארצה. סוג הרכב חייב לעמוד בדרישות משרד התחבורה.

למה כדאי לי לייבא רכב באופן אישי?

התשובה לכך תלויה בסוג הרכב שאותו אתה רוצה לייבא. יבואן רכב רשמי הוא בעל יתרונות כי הוא יכול להעניק לך תנאי מימון נוחים שמתאימים ליכולות ההשקעה שלך, שירות קבוע, תמיכה טכנית ואחריות. ייבוא רכב אישי יתאים במיוחד למי מאיתנו שרוצה להגשים חלום ולרכוש לעצמו רכב שאין בארץ, כמו רכבי מנהלים מסוימים, רכבי יוקרה או רכב ספורט. במקרה כזה ניתן להימנע מתשלום של דמי תיווך שונים ולפנות ישירות ליצרן בחו"ל.

מה צריך לכלול תקציב ייבוא רכב אישי?

כאשר אתה עומד בפני רכישת רכב אישי עליך לכלול לצד הוצאות הקנייה של הרכב גם עלויות מיסים, ביטוחים בזמן הובלת הרכב ועזיבתו את היצרן, הובלת הרכב על ידי חברת הובלות מורשית, התמודדות מול שלטונות המס בישראל ותשלום מיסים כחוק ועוד. לפני תחילת התהליך של ייבוא רכב אישי חשוב לשקול את כל ההוצאות ולבדוק שאנחנו ערוכים להוצאות אלו ויכולים לעמוד בהן.

מה הן סוכנויות לייבוא רכב ואיך הן תורמות לתהליך?

סוכנות לייבוא אישי של רכבים מציעות תיווך וסיוע בנושא ייבוא רכב אישי. אם זאת חשוב מאד להדגיש שתהליך של ייבוא רכב אישי הוא פעולה שיש בה אחריות של האדם הפרטי שמחליט לייבא בעצמו את הרכב ובדרך כלל החברה תתרום בעיקר ידע מקצועי, עזרה במציאת כלי הרכב המבוקש והחברה בחו"ל שיכולה למכור לנו אותו ולסייע לנו לוודא שמדובר בעסקת יבוא כשרה. מומלץ לכל מי שמתכוון לבצע ייבוא אישי של כלי רכב לפעול להבנת כל התהליכים השונים כדי שגם אם ניעזר בסוכנות כלשהי, נדע בדיוק לאן אנחנו הולכים ומה אנחנו רוצים להשיג בתהליך זה.

מה כולל תהליך ייבוא רכב אישי?

ייבוא רכב אישי כולל מספר פעולות חשובות. הפעולה הראשונה היא בחירה, בדיקה וקנייה של הרכב בחו"ל. לאחר מכן יש להוציא רישיון יבוא במשרד התחבורה ורשות המיסים, להביא את הרכב לארץ באמצעות חברת תובלה בעלת רישיונות לבצע הובלה כזו. לאחר ההגעה ארצה משחררים את כלי הרכב מהמכס, מוציאים רישיון ומבצעים בדיקות של משרד הרישוי. במידה והרכב עומד בכל הדרישות של משרד הרישוי, יקבל הקונה רישיון רכב קבוע.

אילו קבלני משנה עליי למצוא כדי לבצע הליך תקין?

כדי לבצע תהליך ייבוא רכב אישי תקין צריך למצוא מספר נותני שירות בולטים. ביניהם חברת שילוח שתוכל להוביל את הרכב בצורה בטוחה וחוקית אל הנמל ולדאוג להובלת הרכב דרך הים ואיסופו מהנמל בארץ. בנוסף לכך, צריך לדאוג לעמיל מכס שישחרר את הרכב מהמכס עם הגעתו ארצה. חשוב גם ליצור קשר עם סוכנות ביטוח כלשהי ולדאוג לבטח את כלי הרכב בזמן כל התהליך.

עוד ב-FRESHNESS

דילוג לתוכן