פרשנס המגזין

טעויות נפוצות בזמן מכירת דירה
טעויות נפוצות בזמן מכירת דירה

רכישת דירה הפכה להיות משימה כמעט בלתי אפשרי, אנשים יכולים לעבוד כל החיים שלהם ועדיין לא להגיע לסכום הרצוי. המאמר זה אפרט את הטעויות שניתן לעשות בזמן מכירת דירה.

רכישה של דירה היא בהרבה מקרים אחת העסקאות הגדולות והמשמעותיות שאדם עושה במהלך חייו. סכום גדול כל כך שבאמצעותו ניתן לרכוש נחלה לשארית חיינו, בית לנו ולבני המשפחה. רכישת דירה היא עסקה גדולה שכרוכה בתהליך ארוך . מנגד לרכישת הדירה יש את האנשים המוכרים דירות, אנשים אלו נתקלים בבעיות משלהם היכולות לגרום לחובות או אי מכירה של הנכס לתקופה ארוכה הגוררת תקופה ארוכה ללא רווח. על מנת להימנע מבעיות שיכולות לצוץ בזמן תהליך מכירת הנכס חשוב לדעת מהן הטעויות הנפוצות בזמן תהליך זה.

טעויות נפוצות בזמן מכירת נכס:

חשוב לדעת שרוב הטעויות שקורות בתהליך מכירת הדירה הן טעיות הנגרמות בגלל חוסר מידע. תהליך המכירה כולל מושגים משפטיים ומושגים מקצועיים שבהרבה מקרים אנשים פשוטים אינם מבינים בהם ולכן נדרש ליווי של איש מקצוע.

1.      אי ביצוע סקר שוק – לפני עסקה גדולה ניתן לעשות סקר שוק על מנת להכיר את אנשי המקצוע, מחירי השוק וכדומה. סקר השוק עוזר לנו לקבל מושג ראשוני על תחום חדש לנו.

2.      פרסום לא שיווקי – בהרבה מקרים אנשים מפרסמים בצורה לא נכונה ובצורה שאינה מזמינה את הקורא. 

3.      אי התייעצות עם איש מקצוע – התייעצות עם איש מקצוע בתחומים שאנו לא מבינים או חדשים בהם על מנת למנוע בלבול. יש אנשים המעדיפים לא לקחת איש מקצוע על מנת לחסוך כסף, דבר זה מתגלה בהרבה מקרים כטעות קריטית.

4.      הכנת הנכס למכירה – הצגת הנכס בצורה נאותה על מנת שתיצור עניין אצל הקונה.

יש עוד המון טעויות שאנשים עושים בזמן התהליך כאשר מנגד לטעויות יש גם פתרון לכל בעיה. להלן הפתרונות לבעיות שיכולות לצוץ:

פתרונות

1.      סקר שוק – סקר שוק הוא אחד הדברים שהכי עוזרים להבין את השוק. עולם הנדל"ן הוא עולם שלהרבה אנשים הוא עולם זר ולא מוכר. במהלך הסקר בודקים כל מה שיכול לעזור לנו – מחירי השוק, מי אנשי המקצוע או החברות הגדולות של השוק, מה האזורים הפופולריים ועוד. סקר שוק עוזר לנו להיות מוכנים אל התהליך שלקראתו אנו עומדים להיכנס. 

2.      פרסום שגוי – אחת הטעויות הנפוצות בקרב אנשים המעוניינים למכור את הנכס שלהם הוא הפרסום של המודעה. יש אנשים המסתפקים בתליית שלט על הדירה ויש כאלו המעדיפים לפרסם באינטרנט. בזמן הפרסום חשוב לפרסם בכמה שיותר מקומות כגון לוח מודעות, אינטרנט, פליירים ועוד בנוסף, ניתן להוסיף תמונות המראות את יתרונות הנכס. 

3.      איש מקצוע – איש המקצוע במקרים אלו נראה להרבה אנשים כמיותר אך בפועל בהרבה מקרים איש המקצוע יכול להציל מטעויות קריטיות. איש המקצוע יכול להיות קבלן, עורך דין, מהנדס, נוטריון וכדומה. תפקיד איש המקצוע הוא להגן עליך במהלך התהליך. מכירת דירה היא עסקה הכוללת בתוכה המון מוסגים פיננסים, משפטיים ומקצועיים שבהרבה מקרים אנו לא מבינים. איש המקצוע אמור לפשט את הדברים ולהראות את הדברים באור אחר.

4.      הכנת הדירה לפני המכירה – סעיף זה הוא סעיף חשוב, על מנת למכור את הדירה במהירות ופשוטת יש לסדר אותה לקראת המכירה. לצבוע את הדירה, לנקות אותה, להחליף מדפים ולהכין אותה למגורים. לא מדובר בשיפוץ כללי לכל הדירה אלא רק לעשות "מתיחת פנים" לדירה שתראה טוב יותר.

עוד ב-FRESHNESS

דילוג לתוכן