פרשנס המגזין

טיפים ורשימת מוצרי חשמל שחייבים בכל עסק
ניהול-מסעדות

פתיחת מסעדה דורשת מבעליה התארגנות מקדימה הכוללת מציאת מיקום אסטרטגי, בחירת שם למסעדה, רכישת מוצרים חשמליים, שכירת צוות עובדים ועוד. מאמר זה יעניק לכם טיפים חשובים לרכישת מוצרים חשמליים שיהפכו את ניהול המסעדה לרווחי, יעיל וחכם. עוד לפני שאתם ניגשים לרכוש מוצרי חשמל, חשוב שתקחו בחשבון, כי כיום קיימים מכשירים הממעיטים בתצרוכת החשמל ובצריכת האנרגיה, כך שגם אם המחיר הנוכחי שלהם מעט יקר יותר, תוך מספר חודשים ההשקעה תחזיר עצמה ותוכלו להתחיל לספור את הרווח, כתוצאה מהרכישה החכמה.

במהלך פתיחת עסק בכלל ומסעדה בפרט, יש לחשוב על הפרטים הקטנים והגדולים כאחד ולבנות לעצמכם תחשיב כלכלי עסקי שיוביל לרווחים עתידיים ושימוש נבון בהיצע הנוכחי.

מוצרי החשמל שכל בעל עסק בתחום המסעדנות צריך

  • מקרר תעשייתי חסכוני באנרגיה – עליכם לרכוש לבית העסק מקרר תעשייתי המאחסן ומשמר את המוצרים בצורה הטובה ביותר. כל עוד המסעדה שלכם עתידה להוציא מזון באופן יום יומי ובצורה אינטנסיבית, כך הצורך במקרר מותאם עולה. כדי שלקוח מזדמן יהפוך ללקוח קבוע בבית העסק, חשוב להגיש לו מזון טרי וטעים. מקררים תעשיתיים יעזרו לכם לשמור על טריות מקסימאלית.

כיום קיימים מקררים אשר מיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת ומאפשרים לכם לחסוך בתצרוכת החשמל החודשית. כאשר לוקחים בחשבון את תפעול המסעדה, כל מוצר חשמלי החוסך באנרגיית החשמל הופך להיות חיסכון מהותי.

  • קולט אדים – כדי לשמור על המסעדה נקייה ונטולת ריחות בישול באוויר (מעבר לגדר הנורמאלי), נכון להתקין קולט אדים בהתאם לאופי וגודל המקום. תפקידו של הקולט הוא לסלק מהאוויר שמנים, עשן, אדים ותוצרי שריפה הנובעים מהבישול. ככל שהבישול מאסיבי יותר, כך הצורך בקולט האדים הוא גדול יותר.
  • קוצצים ומעבדי מזון תעשיתיים – כמות הירקות אותן אתם עתידים לקצוץ במהלך כל יום הוא גדולה (אחרת לא תרוויחו מספיק), על כן עליכם להקל על העבודה, לזרז אותה ולהפוך אותה למהירה. קוצצים ומעבדי מזון תעשייתיים, יסייעו לכם להפוך את העבודה ליעילה יותר מבלי לפגום באיכות המנה.
  • תנורים תעשיתיים – כמו גם מקררים, עליכם לרכוש תנורים תעשיתיים המתחממים מהר וחוסכים בתצרוכת החשמל. משום שמנות רבות עתידות להיכנס אל תנור שחומם מראש, עליכם לרכוש תנור בהתאמה מלאה לבית העסק שלכם, בין אם אתם מתמחים בהכנת מאכלים איטלקיים, בשריים וכדומה.
  • תנור משולב – אם המסעדה מוגבלת במקום, אתם יכולים לרכוש תנור משולב כמו גם מיקסר ובלנדר משולבים וזאת בכדי לחסוך במקום ולהפוך את העבודה לקלה ומהירה יותר.

לסיכום: מוצרים חשמליים כמו קולט אדים, תנורים ומקררים, עתידים לייעל את בית העסק שלכם, להפיק מזון איכותי טרי וטעים ובעיקר לחסוך לכם בעלויות באופן משמעותי. כל עוד הבחירה שלכם תהיה מוקפדת בתחילת התהליך, כך הסיכוי שלכם להצליח בתפקוד, יהיה גדול יותר.

עוד ב-FRESHNESS

דילוג לתוכן