פרשנס המגזין

הרועה הגרמני – הבחירה האידיאלית לכלב משפחתי
רואה-גרמני

הרועה הגרמני הוא אחד מגזעי הכלבים הנפוצים והאהובים ביותר ככלבי משפחה וליווי ברחבי העולם. הסיבות לכך מגוונות ונעוצות במספר מאפיינים ייחודיים של הגזע המשפיעים הן על אישיותו ומזגו והן על יכולותיו הגופניות.

בראש ובראשונה, עלינו לציין את האופי העקבי והנאמן של הרועה הגרמני. זהו כלב נאמן מאוד לבעליו, הרואה במשפחתו ה"ארגון" שלו וחש צורך עז להגן על בני הבית "שלו". הדבר בא לידי ביטוי בנטייה שלו להישאר בקרבתם ו"לשמור" עליהם. תכונה זו מצוינת עבור כלב החי עם ילדים, והיא חלק מהמוניטין שיצא לרועה גרמני כ"כלב האידאלי למשפחה". הנאמנות והמסירות העצומה שלו לבני הבית באים לידי ביטוי גם בסבלנות ובעדינות שהוא מפגין לרוב כלפי ילדים.

שנית, הרועה הגרמני ידוע בתבונה, בצייתנות וביכולת האילוף הגבוהה שלו. הוא כלב ערמומי וחכם הבוחן היטב את הסביבה ואת ההתנהלות הנדרשת ממנו, ומסוגל ללמוד פקודות והתנהגויות חדשות במהירות. זוהי תכונה בעלת ערך רב עבור כלב משפחתי הבא במגע עם ילדים קטנים, שכן היא מאפשרת לאמן אותו בפשטות יחסית לתפקד היטב בבית על אף ההפרעות וחוסר הסדר שילדים עלולים ליצור.

בנוסף לכך, יש לציין גם את הכוח, הזריזות והיכולות האתלטיות הגבוהים יחסית של הרועה הגרמני. הוא כלב שרירי, חסון, מהיר ובעל סיבולת. תכונות אלה הופכות אותו לשותף מצוין לפעילות גופנית עם בני המשפחה, בייחוד עם ילדים אנרגטיים הזקוקים "לפריקת" אנרגיה רבה בריצות, משחקים וטיולים. עם זאת, יש לציין כי בניגוד לגזעים אחרים, הרועה הגרמני יחסית רגוע ואינו בהכרח היפראקטיבי או דורש פעילות גופנית אינטנסיבית.

לבסוף, חשוב להתייחס לממדי הגוף הגדולים יחסית של הרועה הגרמני בוגר. על אף היותו כלב גדול, הרועה הגרמני ידוע במידותיו המאופקות ובהתנהגותו הממושמעת והזהירה בבית. הוא לא ינסה ככלל לקפוץ על אנשים או להפיל חפצים, למרות גודלו. זוהי תכונה חשובה נוספת המאפשרת לו להסתדר היטב בסביבה של דירה או בית פרטי עם ילדים וחפצים שבירים.

בזכות שילוב מוצלח של מסירות ונאמנות גבוהות, אינטליגנציה ויכולת לימוד, כישורים פיזיים מפותחים והתנהגות רגועה וממושמעת – הרועה הגרמני נחשב בצדק כאחד מגזעי הכלבים המתאימים ביותר לחיים עם משפחה ובמיוחד עם ילדים קטנים.

עוד ב-FRESHNESS

דילוג לתוכן